Welcome pack dla pracowników - jak przygotować?

   08/26/2022 11:21:32

Zatrudnienie nowego pracownika może wiązać się z ogromnym stresem i koniecznością przygotowania jego stanowiska pracy. Co ważne, wszystko powinno odbywać się w taki sposób, aby nie zniechęcić, a wręcz zatrzymać nowo zatrudnioną osobę. Świetnym pomysłem może być welcome pack, czyli paczka, która może w odpowiedni sposób powitać pracownika, umilić i ułatwić pierwsze dni w pracy. Odpowiednie traktowanie nowych osób w firmie daje szanse na to, że osoba ta szybko poczuje się pewna siebie w firmie i nie będzie poszukiwać nowych ofert pracy. Jak przygotować welcome pack dla pracowników? O tym będzie nasz artykuł.

Czym dokładnie jest welcome pack?

Welcome pack to zestaw powitalny, który wręczany jest nowemu pracownikowi. Jest to paczka gadżetów, które mogą okazać się przydatne w miejscu pracy, a dodatkowo być świetnym upominkiem. Wręczany jest w pierwszym dniu pracy bądź podczas podpisywania umowy. Taki prezent to doskonały sposób na wyrażenie radości, że dana osoba dołączy do zespołu. Welcome pack można wręczyć osobiście, wysłać pocztą czy zostawić na biurku nowo zatrudnionej osoby. Do zestawu powitalnego można dołączyć wiele gadżetów, najlepiej z logo firmy. Wybierając je, warto uwzględnić specyfikę danego stanowiska, tak aby gadżety te mogły okazać się przydatne, umilać i ułatwiać wykonywanie codziennych obowiązków. Do wyboru jest wiele przedmiotów, dlatego dla każdej branży i dla każdego stanowiska można dobrać coś wyjątkowego.

Welcome pack - zestaw numer 1

Tak jak wspomnieliśmy, welcome pack dla pracownika powinien składać się z gadżetów, które będą przydatne w miejscu pracy. Standardowy zestaw warto wyposażyć w kubek ceramiczny w logo firmy, gdyż każda osoba w miejscu pracy będzie potrzebowała takiego gadżetu do picia kawy czy herbaty. Wśród innych rzeczy, o których warto pomyśleć mogą być długopisy. Warto wiedzieć, że dla branży medycznej można pomyśleć o zakupie długopisu w formie strzykawki, natomiast dla branży kosmetycznej w formie pomadki do ust. Oczywiście istnieje masa różnorodnych długopisów z logo firmy, dlatego każda osoba może wybrać te, które najlepiej odpowiedzą na wszystkie potrzeby. Do takiego zestawu można dołożyć breloczek, smycz czy notes. Warto pamiętać, że bez względu na to, co znajdzie się w upominku, osoba obdarowana poczuje się naprawdę miło przyjęta i zaskoczona atmosferą, jaka panuje w miejscu pracy. Pozwoli to zrobić naprawdę dobre wrażenie.

Welcome pack - zestaw numer 2

Trudno jednoznacznie wskazać, co powinno znaleźć się w zestawie powitalnym do pracownika. Wszystko zależy od dostępnego budżetu przeznaczonego na ten cel. Najlepiej dobrać produkty zgodne z branżą. Dla pracowników biurowych przydatny może okazać się kubek ceramiczny - to absolutny must have każdego welcome pack’a - oraz podkładka korkowa na kubek, która zabezpieczy meble przed zniszczeniem. Wśród innych gadżetów dobrze jest dołączyć pendrive do przenoszenia danych, a także powerbank do ładowania smartfona. Co ważne, dobrze jest pomyśleć o podarowaniu podkładki pod myszkę. Można również pomyśleć o dołączeniu czegoś, co przyda się w domu np. latarki czy otwieracza do butelek. Wtedy można mieć pewność, że taki welcome pack zaskoczy wiele osób.

Welcome pack - zestaw numer 3

Wiele osób kompletując welcome pack dla pracownika, może mieć ogromny problem z dobraniem odpowiednich gadżetów. Można postawić zarówno na przedmioty, które przydadzą się w pracy, a także te, które sprawdzą się w domu czy będą idealnym gadżetem pomocnym w odstresowaniu się. Warto kupić piłeczki antystresowe, torby sportowe czy ręczniki. Są to przydatne rzeczy, które z pewnością zadowolą i zaskoczą każdego pracownika. Można również pomyśleć o zakupie ściereczek do okularów, a także zestawu karteczek czy długopisu. Istnieje masa możliwości, dlatego welcome pack można wyposażyć w naprawdę zaskakujące rzeczy jak np. torbę zakupową, zapalniczkę czy zegar. Wszystkie te produkty z logo firmy mogą okazać się przydatne, a pracownik poczuje się miło przyjęty i doceniony.

Dlaczego warto przygotować welcome pack dla pracownika?

Coraz więcej pracodawców przekonuje się, jak szalenie ważne jest odpowiednie przywitanie nowo zatrudnianych osób. W czasach, gdzie praca czeka na każdym rogu, pracownicy nie muszą czuć się przywiązani do firmy, dlatego już po krótkim czasie mogą myśleć o zmianie miejsca pracy. Szykując dla każdej nowo zatrudnionej osoby zestaw powitalny, można naprawdę wiele zyskać. To niewielki koszt, a ogromna siła oddziaływania. Welcome pack wprowadza znakomity nastrój w miejscu pracy, a także rodzi poczucie przynależności. Pakiet powitalny pozwala na uzyskanie wielu informacji o firmie, dodatkowo pracownik może poczuć się doceniony i lubiany w miejscu pracy. To doskonały sposób na to, aby wyrazić słowa uznania i zadowolenia, że dana osoba dołączy do zespołu, a także okazja do budowania relacji. Welcome pack to ogromna siła oddziaływania, dlatego coraz więcej osób przekonuje się, że warto pomyśleć o zakupie gadżetów do jego skompletowania.